Tkanina artystyczna od zawsze była moją wielką pasją i to ona sprawiła , że wybierając kierunek studiów zdecydowałam się na Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej w Poznaniu, ponieważ tylko tam miałam możliwość studiowania w Pracowni Gobelinu i Tkaniny Artystycznej pod okiem profesor Urszuli Plewki – Schmidt , największego polskiego autorytetu w zakresie tradycyjnych technik tkackich. Również podczas studiów , które ukończyłam z tytułem magistra sztuki wykrystalizowała się tematyka , którą najchętniej poruszam w swoich pracach; człowiek – jego siła i słabości , zależności pomiędzy jednostką a jej środowiskiem , emocje , które definiują tożsamość każdego z nas , bez względu na pochodzenie , wykształcenie czy pozycję społeczną , a które decydują o naszym człowieczeństwie. Niezwykle długi i żmudny proces powstawania prac daje dostatecznie dużo przestrzeni dla własnych przemyśleń i refleksji. Tkanie gobelinu można porównać z medytacją – praca z materią zmienia materię , ale także zmienia nas samych.

Specyficzny charakter pracy z materiałami tekstylnymi świetnie nadaje się do wykorzystania w celach terapeutycznych. Dlatego zdecydowałam się na ukończenie studiów podyplomowych na kierunku Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej.

Moja praca jako instruktora terapii zajęciowej oraz terapeuty zajęciowego utwierdziła mnie w przekonaniu jak ogromne możliwości daje wykorzystanie różnych dziedzin sztuki w pracy z ludźmi niepełnosprawnymi.

Zdobyte wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe pozwalają mi na organizowanie i prowadzenie warsztatów z wykorzystaniem różnych technik artystycznych i rękodzielniczych między innymi filcowania i tkactwa.

Tkanina unikatowa

Mglisty Życiorys, 2009 r.
technika własna; tkaniny syntetyczne, sznurki, akryl
wym. 200x250x10cm

Szare Postaci II, 2007 r.
gobelin; len, wełna, bawełna
wym. 110×140 cm

Szare Postaci I, 2005 r.
gobelin; len, wełna, bawełna
wym. 110×140 cm

Droga do wolności, 2008 r.
kolaż; juta, tkanina syntetyczna, sznurek, akryl
wym. 114×220 cm

W drugim szeregu, 2011 r.
kolaż; tkaniny syntetyczne, siatka jutowa, akryl
wym. 147×280 cm

Gobeliny inspirowane malarstwem Tona Schultena, przełożone na technikę tkacką – wykonane na zamówienie. 
3 szt. wym. 110 x 140 cm